Hakkımızda

Sizlerde seçkin satranç eğitimlerinden yararlanmak için bize ulaşın: 535 862 88 61 ve 224 245 65 60

 

Felsefemiz

 

2009 Yılında çalışmalarına başlayan Gelişim Satranç Merkezi, çok yönlü gelişimi ön planda tutarak kişilerin doğru düşünsel alt yapıyla sadece satrançta değil akademik ve sosyal yönden de gelişmiş başarılı bireyler yetiştirme felsefesini takip etmiştir. Yıllar içerisinde öğrencilerimiz bu hedefte yaptığımız çalışmaların başarıya ulaştığını göstermişlerdir. Sporcularımızın zirveye giden yolculukları il genelinde alınan pek çok birincilik,derece ülke genelinde hatta milli takıma kadar uzanan başarılarla devam etmiştir.

 

Çalışma Hedeflarimiz

 

Çalışma planlarımızın ilk aşaması doğru düşünsel altyapıdır. Neden sonuç ilişkisini çok yönlü olarak kavradıktan sonra farklı etkenlerin olası sonuçları nasıl etkilediğini hesaplayabilme, tümevarım ve tümdengelim yöntemlerini çözüm üretme aşamalarında özgün fikirlerle kullanabilme becerilerine ulaşmak öncelikli hedefimiz olmaktadır. Bu aşamada çalışmalar, teorik ve pratik aktif çalışmalarla beraber seviye grubuna ve gerekli kazanımlara yönelik tematik ev çalışmalarıyla destekli olmaktadır.

Öğrencilerin bireysel takibi sadece kurs saatlerinde değil aktif olarak bütün zaman dilimlerini kapsayacak şekilde yapılmaktadır.

Faaliyetlerimiz

 

  • Her seviye ve yaş grubuna yönelik satranç eğitimi,
  • Satranç turnuva organizasyonları,
  • Satranç Seminer ve kurs organizasyonları,
  • Satranç Antrenör desteği,
  • Satranç araç ve materyal temini.