Gelişim satranç Merkezi olarak 2009 yılından itibaren faaliyetlere başladık. Günümüze kadar geçen süreçte Türkiye Yaş Grupları Şampiyonasında aldığımız kupalar ile birlikte ülkemizi uluslararası turnuvalarda temsil eden üst seviye milli sporcular yetiştirdik.

        Öğrencilerimizin başarıları tek bir turnuva ile sınırlı olmamıştır, kupalar kazanan öğrencilerimiz Türkiye Milli Takım havuzuna girmeyi başararak ülkemizin geleceğinin önemli satranç sporcuları olmaları yolunda kendilerini kanıtlamışlardır.  Yükselen başarı grafikleriyle Gelişim Satranç Merkezi öğrencileri Türkiye’nin en önemli şampiyon adayları olduklarını göstermişlerdir.

           Gelişim Satranç Merkezi olarak ilimizdeki genç sporculara en üst seviye satranç eğitimi vermekle kalmayıp aynı zamanda yeni sporcuların yetişmesinde katkısı olacak I. ve II. kademe satranç antrenörlerinin yetiştirilmesinde Gelişim Satranç Merkezi antrenörü ve kurucusu uluslararası satranç antrenörü (FIDE Instructor) Nejdet Esen görev yapmaktadır.

         Her yıl özel ve resmi pek çok satranç turnuvası yapılmaktadır ve bu turnuvalarda her yaştan binlerce satranç sporcusu yarışmakta ve kendilerini geliştirmektedirler. Satranç turnuvaları bireysel olarak yapılabildiği gibi takım mücadelesi olarak da yapılmaktadır. Takım turnuvalarından Türkiye Çocuk  Ligi ,  1. Lig ve 2. lig olmak üzere iki alt gurubu olan Türkiye Süper Ligi binlerce sporcu katılımıyla ulusal olarak yapılan en büyük takım turnuvalarıdır. Bu takım turnuvalarının birinci bölümü illerde yapılan ön turnuvalar olarak başlar ve devamında Türkiye Şampiyonası Final Turnuvasıyla tamamlanır.

          Gelişim Satranç Kulübü olarak katıldığımız il geneli bütün takım turnuvalarında ilk 3 derecede yer aldığımız gibi 2016 Türkiye Çocuk Ligi Finallerinde 5. lik, 2017 yılında ise 6. olarak pek çok karma takımın yarıştığı bu büyük organizasyonda kendi yetiştirdiği öğrenciler ile katılarak bu başarıya imza atmıştır.

Gelişim Satranç Merkezi

       Düşünen, özgüveni yüksek ve bilinçli bireyler yetiştirmek hedefiyle yola çıkan Gelişim Satranç Merkezi, Satranç ile ilgili her türlü ihtiyacınızda hizmetinizdedir.

Deneyimli kadrosu ve özgün eğitim sistemiyle Gelişim Satranç Merkezi sporcularını her alanda ilerletmeyi hedefler.

Referanslarımızdan bazıları :

  • Özel Tan Okulu-Balat
  • Özel Çakır Okulu
  • Bursa Kültür Koleji
  • Özel Mavi Yeşil Anaokulu
  • Özel Zeynep Anaokulu-
  • Gemlik Elma Şekeri Kreş 
  • Şahin Yılmaz İlköğretim Okulu 
  • 23 Nisan İlköğretim Okulu-
  • Bursa Türk Telekom Müdürlüğü

gibi daha pek çok kurum için Antrenör temini, turnuva organizasyonu gibi hizmetlerimiz olduğu gibi il genelinde ve ulusal başarılara imaza atan pek çok başarılı sporcumuz vardır.

 

Ülke Genelinde Başarılı Sonuçlar Alan Sporcularımız;

Mehmet Ali Konyalıoğlu

Kayra Kamer

Mustafa Yalın Gündoğdu

Altuğ Bozyaka

Alp Türk

Sibel Doğan

Efe Berk Bayram

Bursa Şampiyonu Sporcularımız;

Ahmet Uluğbey Eken (2010-2013)

Mert Dikkulak (2010)

Ece Alkım Erece (2012-2013)

Yağız Taban (2013-2015)

Kayra Yılmaz (2017)

Sarp Türk (2016)